Uudised

Õppekäik Uue-Saaluse veinitallu

31. oktoobril toimub koolituspäev koduveini valmistajatele, toidupakkujatele, kõikidele Setomaa turismiettevõtjatele.

EST-LAT programmi “UNESCO-projekti” raames korraldab Seto Instituut 31. oktoobril õppekäigu heade naabrite juurde Võromaal: läheme külla Uue-Saaluse veinitallu, kus pererahvas on kogu ihu ja hingega veinitegemise juures. Nad on pälvinud mitmeid auhindu, viimati nt 2019. a suvel Eesti talupidajate keskliidu tunnustuse kui parim alternatiivtalu. Uue-Saaluse pere pöörab ka pakendamisele suurt tähelepanu, nende veinid näevad imekenad välja!

Õppekäigul teeme tuuri talus, tutvume istanduste ja tootmisega ning muidugi maitseme veine. Tuuri lõpetab pidulik õhtusöök, mis valmib lõkkel!

Selleks, et saaks veine maitsta ja kõike kogeda ega peaks muretsema autorooli istumise pärast, oleme koolitusele minekuks tellinud bussi. Buss stardib kl 15 Värskast Setomaa kultuurikeskuse juurest, sõidab läbi Orava, Obinitsa ja Meremäe risti ning korjab sobivast kohast kõik soovijad peale. Kes soovib siiski oma autoga tulla, siis see võimalus on ka olemas: alustame Uue-Saalusel kl 16. Tagasi Värskas plaanime olla kl 20.

Koolitusele registreerimiseks kirjuta palun: info@setoinstituut.ee või helista 5294033. Kohtade arv on piiratud!