Siseriiklikud projektid, Ülikuul rattil, Uudised

Ülikuul rattil 2021 ehk Seto Instituudi 7. sügisretk viib Poloda nulga küladesse

Käes on imeilus värviline sügis! Ja veel ilusamaks läheb, sest see on alles algus.

10. oktoobril avaneb kõigil võimalus nautida seda sügisilu Poloda nulgas, sest just siis, pühapäeval, 10. oktoobril toimub Seto Instituudi järjekordne sügisene bussiekskursioon sarjast “Ülikool rattil”. Seekord läheme “tagasi juurte juurde” ehk sinnakanti, kust “Ülikuul rattil 2015. aastal alguse sai: Poloda nulka ehk Setomaa põhjapoolseimasse piirkonda. Kui 2015. aastal tutvusime eelkõige suuremate küladega, nagu Mikitamäe, Laossina, Lüübnitsa, siis sel korral vaatame üle väiksemad ja Setomaa mastaabis ehk vähem tuntud külad, nagu Toomasmäe, Varesmäe, Rainova, Igrise, Usinitsa, Selise, Karisilla, Käre jt. Sõidame bussiga külast külla ja kohtume kohalike elanikega, kes meile oma kodukandist ajaloost, olevikust ja ehk ka tulevikuplaanidest rohkem pajatada oskavad. Teele jääb kindlasti mõni tsässon, mõni külamaja, mõni vana koolimaja, mõni taluarhitektuuriliselt huvitav hoone või hoonekompleks, kindlasti palju ilusat sügist ja huvitavat avastamist.

Koguneme kl 10.15-ks Mikitamäe Tsässonate väljakule, kust suundume tellitud bussiga juba edasi. Võtke kaasa natuke nosimist ja sooja jooki. Ühist lõunat me ei tee, aga süüa saab bussis või ehk ak mõnes ilusas peatuskohast. Riietudes arvestage, et enamik aega oleme ikka õues. Retk kestab u 4-4,5 tundi.

Osalustasu on traditsiooniliselt 5 eur (in (lapsed tasuta) ja palume oma tulekust teada anda: info@setoinstituut.ee või tel 5294033 (Helen), et saaksime paraja suurusega bussi tellida. Andke võimalusel tulekust teada 6. oktoobriks, aga kindlasti võite ühendust võtta kasvõi päev enne, et uurida, kas kohti jagub.

“Ülikuuli rattil” toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus.